Home Page

Governor Details

Bishops Waltham Infant School - Governor Attendance and Details 2017/2018

 

Name Category Appointed by Term of Office (number of years and end date) Committee Membership Responsibilities Attendance Record
Emma McKenzie Co-opted GB

4 yrs expires

12/02/2023

Curriculum

Chair of FGB

Public Relations / Newsletter / 

Child Protection

100%
Adrian Pashley Parent Parents

4 yrs expires

02/11/2021

 

Resources

 

 

 

83%
Simon Moon LEA LEA

4 yrs expires

29/12/2022

Resources (Chair)

Vice Chair of FGB

83%
Ginene Riches Headteacher         100%
Louise Salter Staff Staff

4 yrs expires

31/08/2022

Curriculum

SEND & Able Child 100%
Louisa Milburn Co-opted GB

4 yrs expires

22/05/2021

Curriculum

(Chair)

Saferguarding 100%
Michael Falconer Parent Parents

4 yrs expires

14/03/2020

Curriculum

  100%
Malcolm Wearn Co-opted GB

4 yrs expires

21/11/2020

Curriculum

  50%
George Wakely Co-opted GB

4 yrs expires

12/02/2023

Resources   83%
Simon Brownlie Co-opted GB

4 yrs expires

21/05/2021

Resources   100%
Adam Collier Co-opted GB

4 yrs expires

21/05/2021

Resources   67%
Lewis Cleminson Co-opted GB

4 yrs expires

18/03/2022

    83%

Top